DK: Jeg er overdrevet glad for min nye light pink fluffy cardigan. Måske ser den ikke så fluffy ud på billederne, men i virkeligheden er den fluffy, kraftig, varm og utrolig hyggelig og fin på samme tid. Jeg købte min hos Soaked In Luxury for et stykke tid siden. Jeg synes ikke at kunde finde den igen på deres forskellige webshops, men min pointe er, at jeg synes at den er så dejlig, at jeg faktisk fortryder ganske meget, at jeg ikke købte den lidt længere model, nemlig denne (se billede 3). Den er jo for skøn, og jeg synes at den andet har et lidt finere og mere luksuriøst finish i ribben og så er den længere hvilken er lækkert her om vinteren, og så har man også lidt flere muligheder for at style den på forkellige måder. OG sidste men ikke mindst, så er den også i sort. Jeg skal have mig én lang i sort, det har jeg lige besluttet mig for i det jeg skriver dette indlæg! Så har jeg én af hver og det er den virkelig værd så meget som jeg kommer til at bruge dem.
Nej men virkelig lækker bamseblød cardigan i god kvalitet og den er komfortabel at have på. Jeg har testet min lidt ved at hænge den på bøjle for at se om den blev sådan lidt “lang” i det som nogle af de lidt tyndere trøjer kan blive, men dette er heller ej tilfældet med denne. Derfor en klar anbefaling til en god pris og en lækker musthave her til vinter garderoben. Forresten får man 10% på sine køb hvis man tilmelder sig deres nyhedsbrev i bunden af forsiden – kan jo betale sig at være fræk 😉
Knus
S
OUTFIT OF THE DAY:
Pants: H&M (old) similar// Cardigan: Soaked in Luxury // Top: Gina Tricot similar // Boots: Friis & co.
___________________________________________________________
EN: I’m overly happy with my new light pink fluffy cardigan. Maybe it doesn’t look that fluffy in the pictures, but in reality it’s really fluffy, warm and incredibly cozy and classy at the same time. I bought mine at Soaked In Luxury a while ago. I am so happy for it, that I now really regret that I didn’t bought the longer model (this or see picture 3). I think the long one has a slightly finer and more luxurious finish in the ribs and then it’s longer which is beautiful and a need here in the winter time, and then you also have some more options to style it in different ways, AND last but not least, then you can get it in black too. I need to get one long in black, I’ve just made ??up my mind writing this post! It’s really worth t as much as I get to use them.
It’s a soft cardigan in good quality and is comfortable to wear. A recommendation for a good price and a classy must-have for this winter wardrobe. By the way you get 10% in discount if you sign up for their newsletter on the frontpage – just a tip 😉
For full outfit above.
xoxo
S