Fuck

Er både rigtig glad men også lidt trist her til aften? Har lige kørt drengene hjem og Deni i lufthavnen.. Han skal tilbage til Berlin og arbejde hele næste uge, og jeg savner ham allerede. Han har været hjemme her det sidste halvandet døgn, og det var SÅ dejligt at se ham. Synes at vi ser så lidt til hinanden, og kan ikke huske hvornår vi sidst var alene uden andre mennesker eller børn.. Nyder at der er fart over felter for os begge pt., men jeg savner ham godt nok herhjemme i hverdagen. Har været helt smask ny-forelsket det sidste døgn, og glæder mig virkelig til at han kommer hjem igen! Åååh looking forward!
Desuden er Deni blevet syg (lungerne), og min arm er blevet værre og værre. Nu er der 6 dage siden det skete og da jeg ikke har haft ét eneste ledigt øjeblik i min læges åbningstid, tog jeg til vagtlæget idag. De havde flere timers ventetid, og det havde jeg ikke tålmodighed eller tid til.. Selvom vi faktisk tror den er brækket 🙁 shit.. Den har været ISKOLD hele ugen og bliver mere og mere  øm og kan ikke rigtig bruge mine fingre, de opfører sig mærkeligt og er stive.. Imorgen tidlig ringer jeg til min læge og får en tid til røntgen! 🙁 Indtil videre har jeg fået et kinesisk urteplaster på som sviger HELT vildt, og det arbejder i min arm. Vi kørte forbi noget der hedder “China Center” på Østerbro idag. Vi fandt det på nettet og da det var det eneste indenfor lægeverdenen der havde åbent tog vi forbi. Behandleren sagde at jeg havde betændelse i mine sener i håndledet og gav mig noget mod det, men sagde at den skulle røntgen fotograferes. Deni fik lunge te og noget mod allergi. Den stakkel har hostet hele natten og virkelig hevet efter vejret. Lidtfortravlemennesker.dk
Gab, jeg skal i seng nu, og er spændt på hvordan mine dage på kontoret kommer til at gå med venstre arm.. Langsomt? Hvem gider at komme og gøre rent for mig, kører bilen og være min sekreter?  åh gud? lige i den travleste uge?.
Godnat 🙁
//S

tajmer-300x71foto 2

(Visited 17 times, 1 visits today)

Skriv en kommentar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *